Burs Programımız

Anadolu’dan sazına veya hançeresine güvenip İstanbul’a gelmiş gençlerimizin bu mirası sahiplenmesi bize büyük mutluluk ve gurur veriyor. Onlara olan minnet duygumuzun karşılığında bu serüvenlerini kolaylaştıracak desteği, her konuda yardım ve fikir alabilecekleri yuvayı sağlamaya çalışıyoruz.

Öğrencilerimizi zaman zaman koro çalışmalarımıza çağırıyoruz. İlk günlerinde hem kalabalığın, hem de kendi alanlarında birer duayen olan şeflerimizin huzurunda çalmanın, söylemenin heyecanı içinde bocaladıklarını görüyoruz.

Zaman geçtikçe alınan eğitim, edinilen deneyim gözle görülmeye, kulakla duyulmaya başlıyor. Parmaklar daha bir hızlı, daha bir emin basıyor notalara. Sesler daha bir temiz, daha bir gür çıkıyor.  

Son senelerinde sazıyla, sesiyle aramızda virtüözler var. Kendinden, sanatından emin. Mirası devralmaya hazır.

Bu değişimin tanığı olmak bizi daha da kamçılıyor. Onların başarısı bizm gayretimizi arttırıyor. Müzikle, sanatla daha çok insanın buluşması için verdiğimiz çabaya güç veriyor.

Konservatuardan mezun oldukları zaman kimi sahneye, kimi Radyo’ya, kimi de kalplerindeki müzik sevgisini bir sonraki nesillere aşılamak için okullarımıza dağılıyor. Başarılarını duyunca, bu çorbada sadece tuzumuz olduğunu bilmemize rağmen, seviniyoruz.