top of page
Türk Sanat Müziği

1991Yılın girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarından 1996 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi de Yüksek lisans eğitimine başladı.

Alaeddin YAVAŞÇA, Bekir Sıtkı SEZGİN,Tülin YAKARÇELİK,Tulun KORMAN, Belkis ARAN, Prof.Dr.Selahattin İÇLİ ve Naime BATANAY gibi Türk sanat müziğinin üstadlarının yanı sıra Mustafa ERSES, Kutlu PAYASLI,Ziya TAŞKENT,Arif Sami TOKER,Alaeddin ŞENSOY ve İnci ÇAYIRLI gibi TRT nin önemli şeflerinden yararlandı.

1994 yılında  TSM Ses sanatçısı sınavını kazanıp TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı oldu. İlk albümünü 2004 yılında SEVGİSİZ OLMAZ isminde yayınladı. TRT ile Türkiyeyi  yurt içinde ve yurt dışında bir çok konserde temsil etti. TRT'de yayınlanan AKŞAM SEFASI Programının 20 yıllık solistidir.

Melda Kuyucu KILIÇ evli ve iki çocuk annesidir.

Türk Halk Müziği

Binlerce yılın aklı, duygusu, kederi, neşesi ile yoğrulmuş türkülerimizi öğrenirken; aslında kendimizi tanıyoruz. Koro Şefimiz Nursaç DOĞANIŞIK önderliğinde Anadolu'nun dört bir yanını karış karış, deyiş deyiş geziyoruz.

Konserlerimiz genelde temalı oluyor. Önceki yıllarda "Beniz Adım Zafer" ile bu vatanı bize armağan edenleri yad ettik, "Sıra Gecesi" ile Urfa'nın havasını kokladık, "Turnalar" ile bu asil kuşun Anadolu'nun ruhunda bıraktığı izi takip ettik, "Her Kadın Bir Melektir" ile bu toprakların eşsiz kadınını saygıyla andık. Gelecekte kim bilir hangi temayla, hangi ezgilerle buluşup seyirci karşısına çıkacağız.

58384630_2266376446741794_18337971037641
Türk Pop Müziği
odul_brutus_digital_cover_3000x3000px.jp

Ödül Turan : 

 11 Aralık 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziğe çok küçük yaşlarda başlayan Ödül Turan, 1997 yılında üniversite eğitimi için gittiği Eskişehir’de müzik dünyasına adım atmış ve sahne almaya başlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 2009 yılında Funk Alaturka müzik performansları ile tanınmaya başladı ve 2013 yılında Ödül adını taşıyan ilk maxi singlenı çıkardı.

Mehmet Özçırpan ile evli olan Ödül Turan’ın bu evliliğinden Arden isminde bir oğlu vardır.

bottom of page